![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7663002
*
nr 766 3002
Spegel
Nyrokoko, höjd: 270 ca
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 18:25:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 17:47:33
1
4.000 kr
25/6 18:23:47
2
4.600 kr
26/6 09:25:22
3
4.200 kr
26/6 09:25:36
3
4.400 kr
28/6 15:13:24
4
5.000 kr
29/6 15:52:36
3
4.800 kr
2/7 15:21:11
5
Vinnande bud
2/7 15:42:50
5
justering av budtak
2/7 15:43:33
5
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 766 3002
Spegel
Nyrokoko, höjd: 270 ca
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/6 17:47:33 | 1 | 4.000 kr |
25/6 18:23:47 | 2 | 4.600 kr |
26/6 09:25:22 | 3 | 4.200 kr |
26/6 09:25:36 | 3 | 4.400 kr |
28/6 15:13:24 | 4 | 5.000 kr |
29/6 15:52:36 | 3 | 4.800 kr |
2/7 15:21:11 | 5 | Vinnande bud |
2/7 15:42:50 | 5 | justering av budtak |
2/7 15:43:33 | 5 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58